Incredibil! Minori, puși să împartă afișe și materiale electorale cu Viorica Dăncilă

Saturday, 16 November 2019, 22:16 Sursă: Realitatea.NET

Social democrații au fost în campanie electorală în Târgu Mureș, Reghin și pe Valea Gurghiului, unde tineri, dintre care unii minori, îmbrăcați în costume naționale, au fost puși să împartă afișe și materiale electorale cu Viorica Dăncilă.

Adaugă părerea ta

Gestul PSD Mureș a trezit numeroase mesaje de dezaprobare din partea mureșenilor, dar și a competitorilor politici.

Partidul Național Liberal a postat, pe pagina de socializare a filialei Mureș, un mesaj dur la adresa folosirii de către social democrați a unor simboluri naționale.

Citește mai multe pe realitateademures.net!

Comentarii Existente
2019-11-16 23:16:25
DÎn adâncul inimii Viorica tinerii

Șoimii patriei pionierii utecistii îi aduc un cald omagiu conducatoarei iubite mult iubita și stimata savanta de renume mondial tovarășa Viorica Dancila

2019-11-16 23:23:52
Radu

Într-o țară cu oameni cât de cât evoluați, un asemena candidat nu ar putea să obțină mai mult de 3% din voturi.

2019-11-17 05:15:15

2019-11-17 07:11:25
Paine si circ in Romanica

Incredibil! Exclusiv la Realigusa!!! Dragnea din puscarie a convins orfanii pe care i-a furat din Alexandria sa voteze Dancila!!! Gaina cu 3 picioare s-a aratat la Maglavit si capra cu 9 iezi in Dobrogea si nu la Becali in dosul curtii!

2019-11-17 09:02:54
Fara alogeni in functii publice ! Fara neocomunismul ue !

Live Klaus Iohannis a făcut anunțul! Unde va avea loc dezbaterea electorală2019-11-16 13:07:31  ACTUAL Dezbaterea anunțată de președintele Klaus Iohannis pentru ziua de marți, la care vor participa jurnaliști și politologi, va fi găzduită de Școala Națională de Studii Politice și Administrative, respectiv în Aula Bibliotecii Centrale Universitare “Carol I”, anunță SNSPA într-un comunicat. Detaliile dezbaterii din 19 noiembrie vor fi comunicate public imediat după ce acestea vor fi agreate de toate părțile implicate în organizarea acestui eveniment. Potrivit surselor G4Media.ro, printre jurnaliștii invitați se numără Moise Guran, Radu Tudor, Cristina Șincai. ”Școala Națională de Studii Politice și Administrative (SNSPA) și-a manifestat deschiderea de a asigura un spațiu neutru de desfășurare a unei dezbateri, în contextul apropierii celui de-al doilea tur al alegerilor prezidențiale din România, pentru buna informare a opiniei publice și pentru cultura democratică a societății românești. Având în vedere anunțul public al candidatului PNL de a organiza o dezbatere cu formatori de opinie, reprezentanți ai mass-media și politologi și în urma dialogului cu echipa de campanie a candidatului Klaus IOHANNIS, propunerea SNSPA a fost agreată. Evenimentul va avea loc marți, 19 noiembrie 2019, într-un spațiu neutru politic dar, în același timp, reprezentativ pentru societatea românească, respectiv în Aula Bibliotecii Centrale Universitare “Carol I”. Subliniem încă o dată importanța comunicării publice oneste, deschise, echilibrate, care să atingă teme esențiale privind modul în care funcționează instituțiile politice din România, modul în care s-a derulat mandatul actual al Președintelui României, precum și direcțiile și prioritățile care pot contribui la viitorul țării.   Detaliile dezbaterii din 19 noiembrie vor fi comunicate public imediat după ce acestea vor fi agreate de toate părțile implicate în organizarea acestui eveniment.” Citește și... Fifor are o premoniție de campanie: ”Iohannis se pregătește să ne „împărățească”titluFără precedent. Un bărbat a cerut să fie arestat pentru că s-a săturat de viațăBăsescu avertizează: ”Primarii PSD s-ar putea activa pe 24 noiembrie. Nu e de joacă!”   Fifor are o premoniție de campanie: ”Iohannis se pregătește să ne... 2019-11-16 13:31:50   titlu 2019-11-15 03:35:58   Fără precedent. Un bărbat a cerut să fie arestat pentru că s-a săturat... 0000-00-00 00:00:00 Citeşte totul despre: Sursă: REALITATEA.NET Adaugă părerea taNume* Telefon Email* Comentariu* Adaugă comentariuAutorul este singurul responsabil pentru comentariile postate pe acest site si isi asuma in intregime consecintele legale, implicit eventualele prejudicii cauzate, in cazul unor actiuni legale impotriva celor afirmate. Comentarii existente Sorin 2019-11-16 13:04:04 Johanis este un Băsescu 2, adică un președinte jucător. dorin butunoiu 2019-11-16 13:37:12 Urmasul lui Hitler in persoana. Un traficant ordinar de copii,......mare blestem pe neamul romanesc !!! 2019-11-16 14:03:46 Tache 2019-11-16 14:07:46 Nu mă interesează dezbaterea electorală cu oameni selectați să nu deranjeze cu întrebări incomode. vreinuvrei 2019-11-16 15:55:39 Vreti nu vreti comunistilor, tot o sa iasa Presedinte. Carati-va in Rusia daca nu va convine XD FARA ALOGENI IN FUNCTII PUBLICE ! 2019-11-16 17:32:25 @vreinuvrei adica da......fooooarte "democracy".....vrei nu vrei... cu sprijinul alogenilor care au ocupat toate institutiile statului ca lupii la oi prin minciuna si viclenie...foooarte "democracy"... vrei nu vrei ! FARA ALOGENI IN FUNCTII PUBLICE ! 2019-11-16 17:33:05 CE URMARESTE ALOGENUL PARAZIT PRIN DEZBINAREA, SFIDAREA SI URA LUI IMPOTRIVA NOASTRA, DACA INCERCAM SA SCHIMBAM STATUTUL DE COLONIE BANANIERA ? SPARGEREA ROMANIEI ! POSTAREA AMIRALULUI MARIAN IOAN: "...De ce participă la dezbateri cei care participă? Ca să spună lumii ce gânduri, ce intenții, ce planuri au ei, cu intenția declarată de a-i convinge pe oameni să-i voteze. Păi ce să spună idolul românesc, când el are un singur gând, acela de A SPARGE ROMÂNIA? El a mărturisit acest obiectiv încă de când a fost ales prima dată. Atunci, împins de la spate de unii care aveau nevoie de un paravan mare, s-a dus la dezbateri la două televiziuni, la care, din regie, i se șoptea în căști ce să zică, după cum au mărturisit chiar cei care-i șopteau. La acele dezbateri a participat și contracandidatul lui, care, la rândul lui, l-a invitat la alte două televiziuni. S-a dus idolul românesc? Nu s-a dus! De ce? Fiindcă alea două televiziuni erau din România, e adevărat, dar NU ERAU DIN ROMÂNIA LUI. Că, el nu poate trăi decât în România lui, condusă de un guvern al lui. Iar pentru a avea și România lui și guvernul lui, “A FOST NEVOIE SĂ MOARĂ OAMENI”. Atunci. Acuma, nu mai mor, ci sunt trimiși în misiune peste hotare să voteze acolo pentru el, desigur pe liste suplimentare.... Are guvernul lui, are armata lui, alelalte structuri erau ale lui, că și el fusese colaborator destoinic al lor, încă dinainte de …, nu-i mai rămâne decât să scoată oamenii în stradă să linșeze alți oameni. Apoi … trai nineacă! Case câte vrea, copii vânduți, minciuni pe bandă rulantă. Plus medalii. Desigur, străine...Până unde mergem cu orbirea?!?..." https://www.flux24.ro/fost-sef-al-informatiilor-militare-despre-iohannis-are-guvernul-lui-are-armata-lui-alelalte-structuri-erau-ale-lui-ca-si-el-fusese-colaborator-destoinic-al-lor-inca-dinainte-de/ FARA ALOGENI IN FUNCTII PUBLICE ! 2019-11-16 17:34:38 CE URMARESTE ALOGENUL PARAZIT PRIN DEZBINAREA, SFIDAREA SI URA LUI IMPOTRIVA NOASTRA, DACA INCERCAM SA SCHIMBAM STATUTUL DE COLONIE BANANIERA ? SPARGEREA ROMANIEI ! POSTAREA AMIRALULUI MARIAN IOAN: https://www.flux24.ro/fost-sef-al-informatiilor-militare-despre-iohannis-are-guvernul-lui-are-armata-lui-alelalte-structuri-erau-ale-lui-ca-si-el-fusese-colaborator-destoinic-al-lor-inca-dinainte-de/ "....mincinoși ăștia care au zis că refuză să participe la vreo dezbatere! Aud că idolul românesc va participa, totuși, la o dezbatere, pe care chiar el însuși o va și organiza. O dezbatere … cu el însuși. Te pomenești că se ia la întrebări în legătură cu impozitul pe banii din meditații, în legătură cu casele obținute prin escrocherii, în legătură cu participarea la traficul de copii! Că, doar nu s-o autoîntreba cum a fost cu blocarea activității guvernamentale, sau de ce n-a vrut să semneze decretul de destituire a ăleia care primise lista cu ce să facă la ministerul justiției din România, ca să le iasă jocurile firmelor străine, sau cum de România a suferit numai înfrângeri în planul relațiilor externe, care sunt chiar apanajul lui. Că, vorba aia, el și-a făcut datoria și a vorbit numai în limbi străineze. Sau, de aia or fi crezut celelalte state că el nu reprezintă România și n-au dat doi bani pe el?!?...." FARA ALOGENI IN FUNCTII PUBLICE ! FARA NEOCOMUNISMUL UE ! 2019-11-16 17:40:31 obsesie bolnava ! delir maxim ! Alogenul parazit acuza psd pentru problemele cu casele lui ! psd l-a obligat sa-si insuseasca case cu acte false ? acuza psd de dezastrul tarii in 30 de ani de „integrare”-dezintegrare occidentala ! numai psd a guvernat si e vinovat de cei 30 de ani de dezastru, de vanzare de tara la strain ? pai e cam egalitate…constantinescu 4 ani, basescu 10 ani, ciolos 1 an, iata 15 ani in care psd este responsabil pentru dezastru, iar 15 ani cine ? era bine cand semna cu psd protocoale pentru ciolan, pentru a favoriza jaful imobiliar catre nemtii lui in Sibiu ! oare acest individ ne ia de prosti? aceste evidente atat de clare sar in ochi oricarui om de buna credinta, aici nu e vorba de a tine cu psd, pentru ca se stie ca a facut mult rau si psd, dar totusi a pune totul in carca psd iar celalti sa se prezinte ca niste ingerasi, cand ei au facut la fel de mult rau tarii ca si psd, prin „valori” si „integrare”-dezintegrare occidentala, privatizari, liberalizari, investitori, stat minimal, stat de „drept”, „justite independenta”, politica „corecta”…totusi e prea mult, prea mult tupeu si sfidare pe fata ! mai ales ca dupa psd a mai ramas ceva, a incercat sa mai repare ceva din dezastru, nu i-a intrecut pe ceilalti alogeni si cozi de topor zisi liberali sau alti tradatori si vanzatori de neam care au ras tot, cu o ura nemasurata impotriva poporului, favorizand strainii, totul pentru straini, corporatii, banci si multinationalele occidentale : STATISTICA SOCANTA ! Marea hotie a fost si este practicata de straini ! http://www.cunoastelumea.ro/statistica-socanta-in-ultimii-27-de-ani-romania-a-fost-jefuita-de-33-ori-mai-mult-decat-ne-au-jefuit-3-imperii-in-530-de-ani-de-istorie-detalii/ „Deci, în ultimii 27 de ani, Imperiul Transnaţional(multinationalele, bancile, corporatiile,ussa, ue, nato, fmi, „valorile” occidentale)a scos din România o avuţie de 33 ori mai mare decât au scos toate imperiile, în 530 de ani, între anii 1415 şi 1945.”

2019-11-17 09:23:39
Fara alogeni in functii publice ! Fara neocomunismul ue !

Am simțit în plex tot disprețul colosal din viscerele werneriene când a pronunțat scârbit-sacadat “Va-si-li-ca”. Erau înscrise în acest substantiv propriu sutele de ani de iobăgie suportați de românii ardeleni, interzicerea dreptului de a-și ridica sau cumpăra locuințe în orașe – rezervate numai națiunilor privilegiate... Românii au fost, sute de ani, “tolerați”, cu un mic respiro sub Mihai Viteazul, care reușește să impună o Mitropolie Ortodoxă la Alba Iulia. În rest, viața românilor, iobagi în marea lor majoritate, a fost o umilință continuă. ... Cum poate un individ cu o constituție interioară precară, care e vremelnic președinte al unui popor creștin, să batjocorească un nume, cu un iz prea “țărănesc” în mintea lui de “privilegiat”, care pentru români are conotații atât de adânci? ... Nu mai spun că din grecescul basileús provine latinescul basilica, rămas la poporul nostru până azi și în vecie ca numele sfânt al Bisericii, cu cele trei semnificații: de clădire-templu de cult; de pleromă, totalitate a credincioșilor, Trup al lui Hristos în Lume, precum și de Instituție divino-umană. Deci kwi, atunci când îți pute un nume prea neaoș, prea românesc, chiar dacă o disprețuiești pe Vasilica, cea care-l poartă, (dar care a fost validată de 2 milioane de români), de fapt batjocorești un întreg ethos și o întreagă istorie, pe care nu le înțelegi și nu le vei înțelege niciodată! PS: Mă adresez ofițerilor superiori din Structuri: Cum puteți susține un asemenea conglomerat de vanitate, prostie și lipsă de empatie pentru tot ce-i românesc și omenesc? Bun, răspundeți la comenzile externe militărește, dar nu mai licărește în voi puțină dragoste pentru acest popor înjosit? Mai există vreo urmă de onoare în voi, domnilor? Iulian Capsali

2019-11-17 10:32:43
Paine si circ in Romanica

Foarte simplu si concis! Angajatorii "de rit Nou" ai Arianului, nu permit interventie de nici un fel in "justitie". Prin urmare Trebuie intervenit in forta populara asupra lor pentru a avea legimitatea. Justitia trebuie sa iasa din WC-ul in care este inchisa si stropita zilnic. Nu trebuie sa ne mai cacam pe ea zilnic.

2019-11-17 13:32:59
Circ pe pavaj

imi aduc aminte de tumbe si"luminari"cu copii pe pavaj, nimic nou.

2019-11-17 14:46:05
ilinca

Spre luare aminte a segregaționiștilor. Tova. Veorica e româncă, ortodoxă și pupătoare de moaște pentru imagine. Și apoi luterani sunt tot creștini și e bine ca înainte de a ”da cu piatra” să citiți istoria...altfel vă puteți trezi cu efect de bumerang. Și tot spre luare aminte sunt cuvintele lui Hristos că nu tot cel ce spune Doamne, Doamne va ajuge în împărăția cerurilor ci acela care păzește poruncile, mai ales cea nouă dată de Hristos - a iubirii. Să vă iubiți unul pe altulcum Eu v-am iubit pe voi. Și mai spunea un sfânt părinte că important nu este să te numești creștin, ci să fii creștin...așa că vedeți tova Veorica și clanul (că partid nu este!) mai pianissimo. Prea multă ignoranță și aroganță ...să nu fie limba pe care veți și piere în groapa de gunpoi a istoriei

2019-11-17 19:58:56
Robert

Ilinca le incurci si le inghesiu de le-a luat dracu pe toate. Cu mentalitati ca a ta moare lumea de foame. Ia sa numeri tu feliile de parizer zilnic sa vezi cum este, sa mergi prin tara sa vezi cum spune lumea la carne "vitamina", prin orase nu la tara unde se cresc animale si se traieste la subzistenta de mii de ani, pana la Isus te mananca "sfintii" astia luterani cum le zici tu. Voi astia dornici de functii si pusi pe capatuiala rapida uitati un lucru elementar : nivelul de trai al oamenilor. Lasa Bucuresti unde se fura ca in codru, mergeti in tara si vedeti realitatea crunta.

2019-11-17 23:12:37
Mihai

Robert! Si realitatea crunta de care vorbesti cui i se datoreaza? Sa sti un lucru Robert ca daca PSD mai hotaraste in Romania o sa se ajunga intr-acolo ca o sa ne dorim realitatea crunta de azi. Intr-acolo ne indreptam cu Viorica si PSD. PS. Se pare ca nu a-i respect prea mare pentru Isus Hristos. Ar fi spre binele tau daca a-i incerca sa sti mai multe despre El.

Alte articole din: Ultimele Stiri