Cupa Romaniei. Veşti proaste pentru Gică Hagi, marţi seară

28 Noiembrie 2017

FC Botoșani s-a calificat, în premieră, în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, marți seara, după ce a învins campioana FC Viitorul Constanța cu scorul de 3-2 (0-0), pe teren propriu, în optimile de finală ale competiției.

Gazdele s-au impus prin golurile marcate de Sebastian Chitoșcă (50), Mihai Roman I (74) și Florin Plămadă (81), conform Agerpres.

Pentru FC Viitorul, care a avut la Botoșani un lot cu o medie de vârstă de doar 20,2 ani, au marcat două goluri splendide Cristian Gavra (64), cu un șut cu boltă de la 18 metri, și Denis Drăguș (78), care a reluat cu călcâiul din săritură centrarea lui Doru Dumitrescu.

Chitoșcă a avut și o bară (37).

Meciurile din sferturile de finală sunt programate în prima parte a anului viitor, pe 27-28 februarie sau 1 martie.

Sursă: REALITATEA.NET