Viorica Dăncilă vorbește despre românii din diaspora cu "ăștia"

Tuesday, 19 November 2019, 20:30 Sursă: Realitatea.net

Viorica Dăncilă, candidatul PSD calificat în turul doi al alegerilor prezidențiale din 2019, a comis o nouă gafă în dialogul cu jurnaliștii invitați la dezbaterea de marți de la Palatul Parlamentului.

Adaugă părerea ta

Viorica Dăncilă a avut o scăpare semnificativă în discursul de marți: premierul PSD care a legitimat reprimarea violentă a protestului din 10 august a vorbit despre românii din diaspora cu sintagma "ăștia":

Comentarii Existente
2019-11-19 21:05:18
DiasPOOLA

Si cum ar trebui sa li se adreseze? Cu majestatile lor, sau inaltimile lor? Li s-a adresat frumos la ce merita gunoaiele astea!!! Si mai terminati odata cu analfabetii astia ca deja devine stresant. Am impresia ca restul nici nu mai conteaza numai marhaile astea.

2019-11-19 21:22:32
un roman

e rau sa fi prost..

2019-11-19 21:24:24
Daniela

Analfabet esti tu. Si o sa ramai alaturi de o analfabeta. Nu ti-e rusine sa jignesti lumea care isi cauta in drum in viata?? Si de ce ?? Pentru ca nu au loc de un mojic ca tine si acolitii tai. Sunt destui care au Cultura si Studii si au demonstrat ca se poate. Gunoi infect.

2019-11-19 22:35:33
OMRomân

diaspoola, ar trebui sa-ti fie rusine sa iesi in societate,( bine cel putin ca porti masca), Romanii "ãstia" care lucreaza in afara granitilor Romaniei nu sunt nici pe departe gunoaie asemanatoare domniei voastre. Sunt medici, ingineri, profesori, avocati, constructori, etc., OAMENI, care tin la tara si la viitorul ei, OAMENI care nu traiesc doar pentru prezent si pentru ei, ci se gandesc si la cei de acasa, de aceea, doar anul acesta au trimis peste trei miliarde de euro in Romania, dar din nefericire multe gunoaie din Romania beneficiaza de munca lor.... Sa nu uiti acest lucru diaspoola, sa nu uiti...

2019-11-20 07:47:03
Transilvanius

Astia au trimis bani grei acasa analfabeto!!!

2019-11-20 07:57:01
Emigranti ,prticipați la alegeri ,câstigați votul si scoateți din joc pe Johannis si e ok.

Dl Omromân ,dar tare imi placeti ce scrieți,mai ales că frizează ridicolul.De ce a folosit dna Dăncilă cuvântul „ăstia ”in loc de domniile lor ?Pentru ca e iscris in dicționar,si nu e prjorativ ,ca măgarii ăia ,mațe fripte in colind după bani,care vor să aceeadă în administrație fără concurs ,ca oamenii flâmânzi ai dlui Laios Orban,etc.;Atunci ar fi fost o jignire.Că sunt oameni ca dv care ridică la rang de creație divină emigtație, s-a reflecatat si in dreptul la 3 zile sa aleagă pe dl Iohann ,ca plătim pentru copiii lor ajutoare,contribuția lor la pensii se duce la namti si noi plătim pensiile părinților lor,si mai vor sa fie si scărpinați in coarne.

2019-11-20 09:09:39
Citizen

,,Astia'' din afara si cu ,,astia'' din tara te vor face Veorico pe 24 noiembrie sa devii o ,,asta'' oarecare.

Alte articole din: Ultimele Stiri