Liviu Dragnea, prima postare pe Facebook, după încarcerare. Avalanșă de comentarii

Sunday, 01 December 2019, 18:48,
<p>Liviu Dragnea</p>

Liviu Dragnea

Fostul președinte al PSD, Liviu Dragnea, a avut o primă postare pe pagina de Facebook, după încarcerarea la Rahova, produsă pe 27 mai.

Liviu Dragnea a transmis un mesaj de Ziua Națională a României.

"La mulți ani, România!

Țara mea dragă,

Ți-am respectat cu sfințenie toate tradițiile, te-am sărbătorit cu fiecare ocazie, te-am purtat în suflet și în piept oriunde în lume, m-am mândrit cu tine peste tot și ți-am dedicat ție întreaga mea viață.

De dragul tău am sacrificat tot și am făcut ce am știut mai bine să te ajut să crești mare, să fii bogată și puternică.

Am renunțat la multe momente alături de familia mea, am ratat multe evenimente din viața copiilor mei, mi-am asumat în cele din urmă chiar și renunțarea la libertate, de dragul tău!

Mi-am dorit să te văd puternică, să văd cum copiii României mănâncă mâncare românească, sănătoasă și naturală, nu alimentele pline de chimicale refuzate de alții. Mi-am dorit să văd cum bătrânii tăi își recapătă demnitatea, cum în tinerii tăi reînvie speranța unui viitor mai bun, aici! Mi-am dorit să ne păstram pădurile acolo unde le e locul și nu în buzunarele exportatorilor străini de cherestea. Mi-am dorit să văd câmpurile din România pline de grâne și economia românească cum crește, mi-am dorit să le arăți tuturor celor care se îndoiesc de tine că tu poți!

Tu poți fi tot ceea ce nu te-au lăsat niciodată să devii, tu poți fi tot ceea ce visează copiii români că ai putea fi!

Eu încă îți doresc toate acestea și încă cred în tine.
Indiferent prin câte greutăți trebuie să trec, indiferent cât mă vor chinui ca să mă dezic de tine, eu nu voi renunța niciodată să te iubesc și să cred în tine!

La mulți ani, România!" este mesajul care apare pe pagina de Facebook a lui Liviu Dragnea, aflat acum la închisoare la Rahova.

După 20 de minute de la apariția mesajului, s-au adunat peste 500 de comentarii, majoritatea negative.

Sursă: REALITATEA.NET

Adaugă părerea ta

Autorul este singurul responsabil pentru comentariile postate pe acest site si isi asuma in intregime consecintele legale, implicit eventualele prejudicii cauzate, in cazul unor actiuni legale impotriva celor afirmate.

Comentarii existente

Moooie multa escroc analfabet si tradator !!!
2019-12-01 19:13:17

Ce ai facut cu copii abuzati din teleorman !? Ce ai facut cu locurile de munca de la fermele pe care le-ai parazitat !? Ce vroiai sa faci cu insula belina !? Ce vroiai sa faci tara si poporul !??? Parazit penal ...

Bandit
2019-12-01 22:36:15

Daca iubesti Romania stai acolo dublu!

Fara alogeni in functii publice ! Fara neocomunismul ue !
2019-12-01 22:54:25

UN MESAJ CU ADEVARAT PATRIOTIC, CARE PUNE IN UMBRA TOATE RANJETELE IPOCRITE ALE ALOGENILOR PARAZITI CARE AU OCUPAT TARA SI NE BATJOCORESC, NE JEFUIESC LA SANGE DE 30 DE ANI DE "VALORI" OCCIDENTALE ! PENTRU CA TOATA LUMEA STIE, TOT ROMÂNUL ADEVARAT SIMTE CU TOATA PROPAGANDA MINCINOASA SI DEMONIZAREA SUSTINUTA DE ALOGENI SI COZILE LOR DE TOPOR TIMP DE 3 ANI, CA DRAGNEA A FOST CONDAMNAT LA COMANDA DE STRAINI(NU PUTEM UITA "PROFETIA" AMBASADELOR CARE AVIZA "JUSTITEA" LOR INDEPENDENTA" CU STAREA "VREMII" : SOARE PENTRU EI, PENTRU OCUPANTI, RACOARE PENTRU NATIONALISTI PENTRU CEI CARE INDRAZNESC SA LE LEZEZE INTERESELE) PRIN "JUSTITEA" LOR "INDEPENDENTA", CEI CARE NE JEFUIESC SI CARE AU OCUPAT INSTITUTIILE STATULUI CA LUPII LA OI PRIN MINCIUNA SI VICLENIE, PENTRU CA A INCERCAT CA DIN IMENSA BOGATIE CARE CURGE CA UN FLUVIU SPRE VEST, FURATA DE MULTINATIONALELE, CORPORATIILE SI BANCILE OCCIDENTALE, SA MAI PICE CEVA SI LA POPORUL ASUPRIT SI BATJOCORIT DE ALOGENI ! 

Duță
2019-12-01 22:58:22

Iar pe Dragnea nevinovat trădătorii de țară l-au întemnițat.

Paine si circ in Romanica
2019-12-02 01:50:15

Si din puscarie asta starneste spaime in mintile slabe de inger. Parca ar mai valora ceva dupa gratii.. Dar cum Romanica e plina de curve, pesti, hoti si prosti nu ma mai mira nimik. La curve si prosti ma refer strict la corporatristi....

Agentul Petrov !
2019-12-02 07:01:12

''Cooorvele'' sint cei care muncesc cu creierul sau cu palmele, nicidecum cei care au creat conditiile ca romancele sa devina galetile de saminta ale tuturor nespalatilor din lume iar barbatushii romani vajnici proxeneti, pedofili, infractori laba gii buni de bataie pe facebook dar schelai cind dau de oameni reali, altii decit romani si romance cocosati/e de saracie, probleme, boli, rautate ... pestele de la cap se impute ! Ciordeii kakabebeului sau chinuit si se chinuie in continuare sa divida si sa destructureze tara si poporul cu ajutorul babuinilor cu pretentii de taranoi aristrocrati !!!

Ca la duel,cine trage primul ,trăieste
2019-12-02 07:54:09

Dl Pâine si circ,nu omul valorează si „valorile pe care le-a prommovar ”.Dl Dragnea este victima propriilor slăbiciuni,a lăsat adversarilor procuratura si justiția,la CIA,DNA și la conducerea partidelor si statului ,SRI.Dacă mai adaogi si alianta cu Tăriceanu ,care l-a sabotat greceste ,afli de ce stă la puscărie ,nu e de mirare ca a fost ajutat de dna Dăncilă si urmașii,sa facă loc celor care stiu ca in duel,cum a murit Puskin ,moare cel care nu trage primul.E un domn care vrea locuri de muncă ,cum făceau comunistii si insula Belina sa fie vândută la americani,că ăia stiu sa faca politica de a cucerii vestul sălbatic ,nimicind pieile rosii.Comunistule .in capitalism se descurcă fiecare ,unii in diasporă...

Paine si circ in Romanica
2019-12-02 08:14:06

Gresita abordare ai mai Agent Procopocov, curvele lucra cu gura si curu exact, cei care au creeat conditiile astea sunt alde ma-sa si ta-su betivi si prosti genetic altfel nu ajungeau in situatii de genul asta. KGB-ul si Iliescu au furat Romania pana au ramas in ea numai corporatristi a caror viata zilnica privata se rezuma doar la metrou si Fuckbook! Tot un fel de prostitutie este si asta numai ca vor s-o denumeasca prostiturie intelectuala asa mai cool, trandy. In rest sa auzim de bine si sa vedem ce vor face panaramele astea,Bufonii, poate incepe romanasul sa simta ceva mai bine la buzunar ca restul nu mai conteaza pe foamea care este in Romanica. Poate incearca macar sa redreseze leul, sa-l dea dracu afara pe maimutoiul ala Citu ca tare prostovan mai este, il ia gura pe dinainte, i-a facut Teodorovici farmece.... Mai zice odata de bombe si sare de 5 lei la euro cretinul pamantului. Maimuta proasta.

Alte articole din POLITICĂ