Băsescu a făcut show! "Bun, rău, sunt unic. Nu veți mai avea altul ca mine"

Sunday, 01 December 2019, 20:46,
Traian Basescu, in studioul Realitatea TV. Foto: Cristian Otopeanu
Traian Basescu, in studioul Realitatea TV. Foto: Cristian Otopeanu

Traian Băsescu a fost întrebat când va avea România un om politic precum el. Fostul președinte a replicat că nu va mai exista un al doilea Băsescu, pentru că este unic.

"În mod cert niciodată nu va mai avea România un al doilea Băsescu. Bun, rău, cum e, este unic! Al doilea Băsescu nu poți să faci”, a spus Traian Băsescu.

Fostul șef de stat a povestit apoi un moment inedit din vizitele sale în Republica Moldova.

”Am fost în comuna lui Dodon, ca să vedeți că nu mi-e frică de el după ce mi-a luat cetățenia. Culmea este că acolo s-au renovat și școala, și primăria cu bani din România.

La un moment dat, am plecat din Moldova către Galați. Poate vi se pare greu de imaginat, dar aproape în ficare comună erau dascăli care scoteau copiii în stradă îmbrăcați în costume populare și cântau cântece românești. Dascălii țin scânteia asta aprinsă, în mod deosebit în mediul rural”.

Sursă: REALITATEA.NET

Adaugă părerea ta

Autorul este singurul responsabil pentru comentariile postate pe acest site si isi asuma in intregime consecintele legale, implicit eventualele prejudicii cauzate, in cazul unor actiuni legale impotriva celor afirmate.

Comentarii existente

Vladimir
2019-12-01 21:10:21

Din fericire ati ajuns la “coșul de gunoi”, al istoriei, dar, din pacate ați foat Președintele României timp de doua mandate. Intr-adevăr, unic, cu un frate infractor (condamnat cu executare), dumneavoastră având destule probleme cu “legea”, oamenii din jurul dumneavoastră de asemenea având destule probleme penale, bazându-se pe o oarecare imunitate. Dar, din nou, din fericire nu a fost așa, ci sunt și vor fi trasi la răspundere pentru ceea ce au făcut. Nu ati făcut decât sa dezbinați și sa introduceți ura între oameni. Și, iar din pacate, in locul dumneavoastră este un alt personaj, tot ca dumneavoastră.

Leonard
2019-12-01 21:12:50

Vladimir, sa ne sugi P.....tuturor alora care suntem satui de lepre comuniste ca tine.

Leonard
2019-12-01 21:17:17

Vladimir, nu Basescu a "introdus ura". Noi, cei ce realizam cat rau ati facut voi comunistii poporului roman, noi va urâm din tot sufletul derbedeilor, pentru ca din cauza voastra am trait prost in tara asta! Din cauza ca voi ati furat si ati tot votat hoti si analfabeti. Nenorocitilor.

Vladimir
2019-12-01 22:11:11

Bai Leonarde, nivelul tău de educație este foarte jos, se poate ușor observa din modul în care te exprimi, când nu ai argumente înjuri, așa ca voi încerca, deși imi este greu sa ma cobor la nivelul tău, ca poate așa o sa înțelegi și tu ceva (deși ma îndoiesc). Tu, ești un derbedeu, ca și cei care te-au făcut și nu au fost in stare sa te educe sa vi cu argumente dacă te nemulțumește ceva, nu sa te comporți ca un “animal”, sa înjuri, sa urăști. De asemenea, sunt absolut convins ca toată condiția ta, chiar și cea financiară este foarte precară, și de aici îți înțeleg frustrările... Tu, niciodată nu vei fi ca mine, și nici unde sunt eu....dar, asta este un alt aspect. In concluzie, trăiește in nimicnicia ta, fa ce vrei, dar încearcă sa nu mai jignești pe alți oameni pe care nu-i cunosti, și cu care nu te vei asemăna, nici in zece vieți de acum încolo.......

ifukrussians
2019-12-01 22:37:08

Vladimir,ai stomacul plin cu sperma ca tactu cu supa de la pranz!Altfel spus elegant,nu incerca sa dai lectii de maniere cuiva care e cu mult peste tine,rusnac jegos!Leo a vrut sa spuna ca sub Basescu,Administratia Prezidentiala a fost cea mai puternica institutie din tara si asta e adevarul,Basescu a fost impartial,nepopular dar un presedinte bun la momentul de criza din 2008,deci nu ne intereseaza unde esti si ce esti,trebuie doar sa ne o sugi pt ca asta e destinul tau odios!Caine sovietic!

Vladimir
2019-12-02 00:54:51

Este interesant când vezi câta prostie și ura poate fi in unii oameni. Va meritați soarta de a fi milogi, de a fi slugile diverselor firme care va “arunca” un salariu mizer pentru așa zisa munca pe care o faceți. După cum am spus, cei care gândesc ca voi nu sunt in stare sa depășească nivelul de primitivism, inclusiv tu, este lesne de observat ca ești făcut din l..... și aruncat in p.....la mama ta.Probabil ca era mai inteligenta dacă te avorta, dar a preferat sa facă un copil și sa stea pe spatele statului, sa beneficieze de indemnizații și alte drepturi. In general, cei care gândiți in acest mod sunteți niște slugi, care probabil munciți la stat, sau mai bine zis, “stați” la stat, deoarece in sectorul privat sunteți zero. Când o sa ai și tu o firma, sa plătești angajați, sa treci corect in contractul de munca salariul pe care-l dai fiecărui angajat, atunci sa vorbesti, dar pana atunci “ciocu’ mic”, cum a spus o, onorabila doamna care era membra a unui partid apropiat iubitului vostru Tovaras Băsescu. Așa ca, jeguri umane (voi, ăștia moraliști și plini de ura), întâi faceți ceva, și după aceea sa vorbiți.

Paine si circ in Romanica
2019-12-02 02:10:27

Va certati ca prostii degeaba, la DNA Romanica vine Babornita Macovei sa definitiveze actul de puscarie al Basescului. Martalogul credea ca scapa.... In Moldova nu s-a dus decat pentru publicitate si bani chiorliul, nu face nimic fara bani.

Paine si circ in Romanica
2019-12-02 02:21:37

Moldova pentru pulifricienii de gunoi din Romania reprezinta aur, o noua rampa de lansare. Nu va incredeti in ei, 2 bani nu dau pe voi, doar vor sa vada numele personale in presa cu trimitere la UE. Atat! Sa mearga chioru sa traiasca langa Tiraspol o luna fara garda sa vedem daca mai bea Chivas sau a dat-o pe pufoaica....

Paine si circ in Romanica
2019-12-02 02:35:16

Ce au furat Plahotniuc&co ai vostii sta dupa virgula fata de ciorditorii din era Basescu. Aici s-a ciordit cat in 400 de ani de ocupatie. In Moldova nu prea au fost mari valori de furat iar Plahotniuc s-a lacomit precum un boschetar la o masa gratis. Pana si UE s-a convins ca nu prea mai e de ciordit in Moldova si au luat piciorul de pe acceleratie in ultima vreme lasand-o practic iar in bratele rusnacilor.

Agentul Petrov !
2019-12-02 06:53:05

Agentii inapoiati si nemincati au kakabebeului nu contenesc sa soooga orice zeama li se da ... asa-i ''piine si circ ...'' ... o sa mori tot nemincat ! HAHAHAHAHA

Constantin Gadea
2019-12-02 08:18:43

Basescu este cu certitudine profund patriot si singurul dintre politicienii romani existenti in tara asta care stie ce trebuie facut, pentru binele Romaniei si al intregului neam romanesc. De aceea este urat de moarte de catre toate gunoaiele comunistoide care asteapta rusii, ca sa ramana cu tot ce au jefuit in ultimii 30 de ani. Unul dintre acesti dusmani ai lui Basescu este securistul Dan Voiculescu, care a furat 300 de milioane de dolari de la firma Crescent a Securitatii si 60 de milioane de euro din procesul cu jaful de la ICA pentru care a fost condamnat la 10 ani de inchisoare. Sa fie intrebat Voiculescu, de unde a avut 230 milioane de dolari in 1991, cand si-a infiintat cele trei mari companii.

Paine si circ in Romanica
2019-12-02 08:43:18

Mai Agentul Procopocov, e un proverb care se potriveste la perfectie pentru tine: cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia... "Succesuri" si vigilenta maxima! Unul sa nu cumva sa scape. Nu poti sa consideri un mafiot de teapa lui Basescu patriot si corect cand toti colaboratorii lui au intrat la puscarie pe infractiuni economice inclusiv parte din familia lui bai nea Constantin G, ati dat in boala lui kalake sau v-a parasit neuronul? Nu e suficient sa bagati kgb-ul si pe Iliescu in fata pentru a distrage atentia de la furturile basesciene, nu merge coe! Nu tine vrajeala asta! Inventati altceva ca deja v-ati impotmolit sau spuneti ca sunteti retarzi si gata, faceti kgb-isti pe toti care nu au aceleasi "pareri" de dimineata pana seara. Numai kgb-isti in tara asta bre? Basescu este un gunoi cu ciordeala in sange, un nimic care pentru a scapa de puscarie a sacrificat pe toti din jurul sau, toti au ajuns in puscarii bai nea C. Gadea, nu-l mai pupa in sula degeaba si peste 100 de ani oamenii vor citi despre jaful din perioada lui.

Citizen
2019-12-02 09:15:17

Stai linistit ca nici nu vrem sa mai avem unul ca tine. Fereasca Dumnezeu!

Constantin Gadea
2019-12-02 09:26:49

SA FIE JUDECATA BANDA DE PUCISTI A PSD-ULUI. Banda lui Dragnea si Tariceanu, pe care o notez prescurtat cu BDT, a fost constituita din: Liviu Dragnea, Calin Popescu Tariceanu, Tudorel Toader, Carmen Dan, Viorica Dancila, Florin Iordache, Serban Nicolae, Eugen Nicolicea, Darius Valcov, Catalin Radulescu, Codrin Stefanescu, Melescanu, Corlatean, Victor Ciorbea, Adina Florea si Valer Dorneanu, si trebuie judecata pentru trei ani de activitate antistatala desfasurata zilnic la nivelul cel mai inalt, cu consecinte grave pentru tara si cu prejudicii imense pe plan intern si international. Aceasta banda politica BDT, a desnfasurat zilnic - timp de trei ani si fara intrerupere – activitati antistatale, care pot fi apreciate ca minilovituri de stat, care vizau: subordonarea Justitiei, punerea stapanirii pe toate institutiile statului si , pana la urma, punerea stapanirii pe Romania, pentru a rupe tara de Occident si a o preda Rusiei. Sa se stabileasca ce au facut cu banii de la buget si cu cei din fondurile UE, fiindca numai Dragnea, ajutat de consiliera sa Carmen Dan, a furat probabil peste un miliard de euro din 2002 pana in prezent, cu Tel Drum si alte actiuni banditesti. Un exemplu este Hotelul Turris, cu opt etaje, pe care l-a cumparat in 2009 cu 300 de mii de lei, pe numele sotiei, cand hotelul valora 110 milioane de lei. Pupila lui Dragnea, Carmen Dan, care l-a consiliat cum sa fure sute de milioane de euro la Alexandria, a fost rasplatita cu functii inalte si individa, ca recunostinta, a pus armata de jandarmi echipata de razboi sa nimiceasca o suta de mii de manifestanti pasnici si tot ea a dus acolo si derbedeii aruncatori de pietre. Pacat ca legea nu permite sa fie spanzurata in Piata Victoriei. Banda BDT trebuie judecata pentru ce a facut banditeste cu banii si cu legile tarii, pe parcursul a trei ani de activitate fatis antiromaneasca, pentru ce a facut cu Kovesi, cu votantii romani din Diaspora, cu atitudinea nedemna fata de diplomatii occidentali. BDT trebuie judecata pentru ca ne-a rupt de tarile arabe si s-a straduit sa ne scoata din UE. Trebuie sa raspunda cei vinovati din BDT, pentru salariile si pensile acordate din imprumuturi, pentru lipsa investitiilor, pentru acordarea de pensii speciale si ajutoare sociale nemeritate si pentru macelul din 10 august.

Ionescu
2019-12-02 15:55:39

Nu Traian Basescu a fost cauza dezbinarii intre romani asa cum spun unii, nu, ci ura o avem asupra oamenilor necinstiti si hoti, impotriva politicienilor care au guvernat pentru ei, pentru propriul buzunar si tara tot saraca a ramas. Din cauza unor borfasi care s-au agatat de putere si cu minciuni i-au dus de nas pe romani, pe unii dintre romani. Impotriva lui Iliescu nu exista atat ura si patima , cand el este responsabil pentru revolutia din decembrie 89, sa nu mai spunem de minerii pe care i-a chemat si le-a multumit pentru nenorocirea care au produs-o, uitam toate astea si nu s-a facut dreptate nici astazi . Repet, uitam toate astea?

Alte articole din POLITICĂ