VIDEO | CFR – Maccabi Tel Aviv 1-0. Omrani a adus victoria

24 Iulie 2019

CFR e aproape de turul 3 preliminar din Liga Campionilor! Echipa lui Dan Petrescu a învins-o cu 1-0 pe Maccabi Tel Aviv, scor 1-0. Returul din Israel e programat săptămâna viitoare.

CFR Cluj are șanse destul de mari să ajungă în turul trei preliminar din Liga Campionilor.

În prima manșă cu Maccabi Tel Aviv, campioana României s-a impus la limită, scor 1-0.

Singurul gol a fost marcat de Omrani: atacantul francez a punctat printr-o lovitură de cap, în minutul 22.

Imediat după pauză, Rondon a ratat ocazia meciului, după ce a scăpat pe contraatac.

Până la returul cu Maccabi, din Israel, CFR o va întâlni pe Dinamo, în Liga 1.

Sursă: REALITATEA.NET