Dinamo a câştigat Cupa Ligii după 5 ani! Este al 34-lea trofeu din vitrina câinilor

20 Mai 2017

Dinamo a învins-o pe ACS Poli Timișoara în finala Cupei Ligii, scor 2-0, și a obținut primul trofeu din ultimii 5 ani. Omul meciului a fost de departe Adam Nemec, care a reușit o dublă!

"Câinii" au deschis scorul rapid și după doar 6 minute aveau să ia prima opțiune la câștigarea trofeului, mai ales că bănățenii s-au prezentat pe Arena Națională cu rezervele.

Nemec a bifat dubla în minutul 26, când a împins mingea în poartă din apropiere. Rivaldinho a avut și el șansa sa, dar a fost blocat de două ori consecutiv de Curileac în aceeași fază, iar la al treilea șut a trimis pe lângă poartă, scrie gsp.ro

Trupa lui Cosmin Contra putea intra la pauză cu un avantaj de 4 goluri, dar asistentul Ciprian Danșa a dictat ofsaid la reușitele lui Rivaldinho și Mahlangu, deși cei doi se aflau în poziție corectă de joc.

Sursă: REALITATEA.NET