FC Viitorul a învins Şerif Tiraspol în prima manşă a turului întâi al UEFA Youth League

28 Septembrie 2016

FC Viitorul a învins cu scorul de 4-1 formaţia Şerif Tiraspol din Republica Moldova, în prima manşă a turului întâi al UEFA Youth League, competiţie rezervată jucătorilor sub 19 ani.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Ciobanu '10, '65, '90+3 şi Cicâldău '32, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Căruntu, în minutul 45, din penalti, scrie News.ro.

Şerif Tiraspol a jucat în inferioritate numerică din minutul 73, după eliminarea lui Chiperi. Antrenorul echipei FC Viitorul, Nicolae Roşca a folosit următoarea formulă de echipă: Tordai – Kilyen, Băluţă, Ghiţă, Dumitrescu (Rusu '87) – M. Ene (C. Ene '66), Iani, Casap – Ciobanu, Coman, Cicâldău (Drăguş '87).

Partida retur se va disputa la 19 octombrie, de la ora 18.00.

Sursă: REALITATEA.NET