Cupa Romaniei. Meci de infarct la Cluj, între "U" şi Dinamo. Calificarea s-a decis la penalty-uri

29 Noiembrie 2017

Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins, miercuri, cu scorul de 4-2 (1-1) după loviturile de departajare, Universitatea Cluj, din Liga a III-a.

După 120 de minute, scorul era 1-1, golurile fiind marcate de Goga '34 pentru gazde şi Corbu '14 pentru oaspeţi,

La loviturile de departajare, pentru Dinamo au marcat Filip, Rivaldinho şi Salomao. Paul Anton a ratat. De la Universitatea Cluj au ratat trei jucători la loviturile de departajare: Goga, Florescu şi Chiş. Ursu a marcat.

Sursă: REALITATEA.NET