Ana Bogdan, veşti proaste de la Wuhan

21 Septembrie 2018
Ana Bogdan
Ana Bogdan

Ana Bogdan (80 WTA) a pierdut în primul tur al calificărilor de la Wuhan (China). Românca a fost eliminată de o sportivă aflată pe locul 120 WTA, Ying-Ying Duan (China), cu 3-6; 6-3; 6-2.

Sportiva din Sinaia a ajuns la a treia înfrângere consecutivă în circuit. După cele din primul tur de la US Open şi Guangzhou, a venit şi înfârngerea de la Wuhan. Bogdan a început foarte bine primul set, a debutat cu break în primul game al meciului şi nu i-a dat prea multe şanse pe propriul serviciu adversarei. A mai bifat un break în final şi a închis setul cu 6-2, conform Mediafax.

Următoarele două seturi au adus o relaxare în jocul româncei, pierzând controlul meciului. A cedat de două ori pe propriul serviciu, în ambele seturi, pentru ca în final să piardă cu 6-3, respetiv 6-2.

Sursă: REALITATEA.NET